Ako na premnožené komáre?

Datum: 12.01.2022

Ak sa chcete vyhnúť štípancom od komárov a nenechať sa rušiť ich otravným bzukotom, nemali by ste sa spoliehať len na repelenty.

Zbavte sa komárov

Prezradíme vám, aké ďalšie riešenia proti komárom máte k dispozícii, akým spôsobom fungujú a čím sú charakteristické.

Zbavte sa komárov vo vašej domácnosti

Obdobie letných mesiacov sa v predstavách väčšiny z nás spája s relaxom pri vode či v záhrade, kde sa však treba mať na pozore nielen pred slnečnými lúčmi, ale aj komármi. Tento druh lietajúceho hmyzu je známy svojou záľubou v štípaní, pričom tieto štípance následne nepríjemne svrbia a často sú aj bolestivé. Nehovoriac o tom, že komáre môžu šíriť viaceré nebezpečné ochorenia a počúvať ich neustály bzukot nám tiež nedovoľuje vychutnať si naplno romantickú večernú idylku vo vlastnej záhrade. Premnožených komárov sa možno zbaviť viacerými spôsobmi, od repelentov cez spreje, rozprašovače či elektrické odparovače. Podobné riešenia proti komárom vám síce môžu byť nápomocné, majú však len obmedzený a krátkodobý účinok.  

Efektívnejšie a dlhodobejšie výsledky vám prinesie elektrický lapač hmyzu Nedis, ktorého LED trubica priláka komáre a ďalšie druhy lietajúceho hmyzu vyhľadávajúceho svetlo, či už hovoríme o muchách alebo moliach. Následne je neželaný hmyz zlikvidovaný s pomocou vnútornej kovovej mriežky nabitej vysokým napätím. Moderné a energeticky úsporné zariadenie funguje ako praktický odpudzovač komárov s účinnosťou na ploche do 35 metrov štvorcových. Jeho súčasťou pritom nie je žiadna chémia a ide teda o ekologické, bezpečné a netoxické riešenie. Prístroj sa dá tak položiť na zem, ako aj zavesiť na stenu a údržba jeho zbernej priehradky je veľmi jednoduchá.

Dajte zbohom premnoženým komárom v záhrade

Na podobnom princípe ako elektrické odpudzovače komárov fungujú taktiež solárne lapače hmyzu vybavené solárnym panelom s UV LED svetlom priťahujúcim pozornosť komárov. Poslúžia vám zároveň aj ako osvetlenie počas nočných hodín, kedy sa automaticky zapínajú a využívajú slnečnú energiu, ktorou sa nabili v priebehu dňa. Ich ideálne umiestnenie je v blízkosti vstupných dverí do domu, odkiaľ môžu chrániť tak dom, ako aj priľahlú záhradu, terasu, balkón, prípadne záhradný bazén. Inovatívne zariadenie sa spája s nulovými nákladmi na údržbu a nijakým spôsobom neškodí ľuďom ani domácim či gazdovským zvieratám.

Zaujímavým riešením je v neposlednom rade odpudzovač múch s pascou v podobe ventilátora, ktorý nepríjemný hmyz zachytí a následne ho dehydratuje. Prostredníctvom UV LED svetla sú komáre prilákané do blízkosti prístroja, ktorého ventilátor ich vtiahne do zbernej nádoby. Odtiaľ už komár nie je schopný uniknúť ani vtedy, ak produkt nie je momentálne v prevádzke. Môžete si pritom zvoliť, či sa zariadenie rozhodnete mať zapnuté nepretržite alebo dáte prednosť automatickému režimu so zapnutím po zotmení a vypnutím po východe slnka.

 

Čítané: 63 x