Ako odplašiť vtáky z blízkosti vášho obydlia?

Datum: 14.01.2022

Akým spôsobom nám spevavé vtáky môžu škodiť a ktorá metóda odplašenia je voči nim najúčinnejšia?

Ako odplašiť vtáky

Predstavíme vám kvalitný prístroj, s ktorého pomocou odoženiete nevítané vtáctvo z vášho pozemku prakticky okamžite.

Čo robiť v prípade neželaných vtákov?

Pokiaľ sa pri vašom dome alebo byte usídlia spevavé vtáky, môžu vám privodiť viaceré problémy. Holuby zanášajú balkóny a terasy svojím trusom, ďatle ďobú diery do vonkajšej fasády a vrabce a lastovičky si s obľubou stavajú hniezda na rímsach striech alebo na fasádach domov. Škorce a drozdy si zas radi pochutnávajú na jahodách, čerešniach a hrozne z vašej záhrady. Vtáčí spev či hrkútanie holubov tiež nemusí byť každému príjemné a niektoré vtáky, hlavne holuby a vrabce môžu tiež prenášať nebezpečné choroby. Preto sa oplatí zakročiť proti neželanému vtáctvu na vašom pozemku skôr, než vám spôsobí priveľké škody a než sa vo vašom okolí premnoží.

Pri odpudzovaní vtákov nie je nutné snažiť sa ich chytiť alebo usmrtiť, čo neumožňuje ani zákon chrániaci viaceré vtáčie druhy. Úplne preto postačí, ak sa spoľahnete na ultrazvukový plašič vtákov Deramax Bird vytvárajúci podultrazvukové a ultrazukové signály, ktoré sú pre jemný sluch spevného vtáctva rušivé. Neubližujú im, avšak sú operencom natoľko nepríjemné, že dajú prednosť opusteniu priestoru, ktorý je chránený prístrojom. Na druhej strane sú tieto zvuky pre ľudí počuteľné len minimálne a tak ich pravdepodobne ani len nezaregistrujete.

V čom sú odpudzovače vtákov unikátne?

Pod uhlom 140 stupňov je Deramax Bird účinný do vzdialenosti 40 metrov a jeho ultrazvukové signály majú premenný kmitočet aj frekvenciu, čo znamená, že vtáky si po čase nezačnú na signál zvykať, keďže sa pravidelne mení. Inovatívny subultrazvukový odpudzovač vtákov sa vyrába v Českej republike a napájaný je prostredníctvom externého sieťového adaptéra, ktorý si môžete zadovážiť spolu so samotným prístrojom. Pred vtákmi chráni vnútorné aj vonkajšie priestory a spájajú sa s ním len minimálne mesačné náklady na prevádzku.

Pokiaľ vlastníte mačku, psa alebo iné domáce zviera, vášmu miláčikovi plašiče vtákov neublížia, je však dôležité, aby sa živočích mohol voľne dostať z lokality chránenej prostredníctvom tohto elektronického zariadenia. Vyššia účinnosť a dlhšia životnosť plašičov je zaručená náhlou zmenou ich výkonu a po počiatočnej inštalácii a zapojení do napájacieho zdroja fungujú plne automaticky a nie je potrebné, aby ste ich ďalej nejakým spôsobom nastavovali alebo kontrolovali. Plusom navyše je odolnosť produktu voči vlhkosti a 5 – ročná záručná doba.

 

Čítané: 1202 x