Biden dodržal slovo: Toto zakúpili pre vojnou bičovanú Ukrajinu!

27.06.2022 06:30 Spojené štáty plánujú tento týždeň oznámiť, že zakúpili pre Ukrajinu pokročilý systém protiraketovej obrany zem-vzduch stredného až dlhého doletu.

Hamšík, Weiss a Mak sa na svadbe dobre bavili: Futbalista Haraslín sa oženil

27.06.2022 06:30 Už sú svoji! Futbalista Lukáš Haraslín sa v sobotu v Tomášove neďaleko Bratislavy oženil. Za manželku si zobral dlhoročnú priateľku Nikol Polákovú, s ktorou od apríla minulého roka vychovávajú synčeka Lucu. Krídelník Sparty Praha a slovenskej reprezentácie ju požiadal o ruku vlani v Taliansku.

Nevlastný syn Zory Kolínskej Juraj Peter: Aká bola v súkromí a čo sa udialo na smrteľnej posteli!

27.06.2022 06:30 Bola všestranne talentovaná, noblesná, vtipná... Ale najmä veľká dáma. Speváčka a herečka Zora Kolínska zomrela v horúce júnové popoludnie pred dvadsiatimi rokmi po operácii nádoru v mozgu a následnej otrave krvi.

Návrh rezortu dopravy na trati Bratislava-Košice: Chcú zrušiť týchto 5 zastávok, samosprávy zúria

27.06.2022 06:30 Búria sa proti rušeniu zastávok! Ministerstvá dopravy a financií prišli s návrhom, že na trase Bratislava - Košice zrušia 5 zastávok. Dôvodom je šetrenie financií a skrátenie času cesty. Čo na to samosprávy?!

Terorista v Nórsku útočil na gayov, zabil dvoch ľudí: Prečo páchateľ vraždil?

27.06.2022 06:30 Dvaja mŕtvi a 21 zranených. To je výsledok teroristického útoku, ku ktorému došlo v sobotu v hlavnom meste Nórska.

Plačková odhalila pohlavie dieťatka vo veľkom štýle: Takto vyzerala párty za desaťtisíce €!

27.06.2022 06:30 Zuzana Plačková sa už o pár týždňov stane po prvýkrát mamou. Turbulentné obdobie, ktorým si prešla, však vystriedali mesiace plné radosti, spojené s očakávaním jej prvého potomka. Pohlavie dieťatka nevedeli ani samotní manželia, ktorí sa to rozhodli odhaliť až na veľkolepej záhradnej párty, ktorá stála majland.

Paul McCartney a John Lennon : Opäť spolu na pódiu! Nezabudnuteľný zážitok

27.06.2022 06:30 Paul McCartney sa zapísal do histórie ako najstaršia hlavná hviezda slávneho britského festivalu Glastonbury. Bola to však najmodernejšia technológia, ktorá mu umožnila zaspievať na pódiu dueto s jeho dávno zosnulým kamarátom Johnom Lennonom.

Na Zemplín Rallye sa predstavilo 93 veteránov: Vzácny Maybach z roku 1934 vynikal

27.06.2022 06:30 Cesty Zemplína brázdili nádherné veterány. Na 16. ročník Zemplín Veterán Rallye majitelia priviezli takmer stovku cenných vozidiel. Akcie sa zúčastnili aj posádky z USA či Anglicka, ktoré miestnym ukázali zaujímavé kusy.

Potraty rozdeľujú USA: Väčšina Američanov si želá zachovanie práva na interrupcie

27.06.2022 06:30 Vlna protestov proti zrušeniu legalizácie potratov v USA neutícha. Kým časť Američanov oslavuje, väčšinou demonštrujú zástancovia umelého prerušenia tehotenstva. Najvyšší súd USA im totiž toto federálne právo odobral.

V Kolumbii počas býčieho zápasu zomreli štyria ľudia: Jednou z obetí je dieťa

27.06.2022 06:30 Najmenej štyria ľudia zahynuli v nedeľu v Kolumbii pri zrútení časti tribúny v aréne, v ktorej sa konajú býčie zápasy. Viac ako 60 osôb utrpelo zranenia, oznámili miestni predstavitelia. Informácie priniesli agentúry DPA a AFP.

Rusko zameralo svoje útoky na Lysyčansk: Ide o posledné mesto v oblasti pod ukrajinskou kontrolou

27.06.2022 06:30 Ruské vojenské jednotky v nedeľu zamerali svoje útoky na mesto Lysyčansk na východe Ukrajiny po tom, ako v sobotu dobyli susedné mesto Severodoneck. Uviedla to ukrajinská armáda, informuje agentúra DPA, od ktorej TASR správu prevzala.

Zelenskyj o možnej participácii Bieloruska v konflikte: Vaše životy pre nich nemajú zmysel

27.06.2022 06:30 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zverejnil v nedeľu večer príhovor k občanom Bieloruska, ktorých vyzval na solidaritu s Ukrajinou a zároveň varoval pred snahou Moskvy zatiahnuť ich do vojny. TASR o tom informovala na základe správy denníka The Guardian.

Kanada vyslala do Baltského mora dve vojenské lode: Dôvodom je posilnenie východného krídla NATO

27.06.2022 06:30 Kanada v nedeľu vyslala do Baltského mora a severného Atlantiku dve vojenské lode, ktoré sa pripoja k dvojici fregát, ktoré už v danej oblasti pôsobia s cieľom posilniť východné krídlo NATO v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu. Informovala o tom agentúra AFP.

Proruskí separatisti evakuujú civilistov: Nad Severodoneckom majú úplnú kontrolu

27.06.2022 06:30 Proruskí separatisti v Donbase na východe Ukrajiny tvrdia, že z protileteckých krytov chemickej továrne Azot v meste Severodoneck evakuovali ďalších asi 250 ľudí. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA.

V Prahe si pripomenuli obete komunistického režimu: Politici varujú pred novodobými výzvami Európy

27.06.2022 06:30 Politici, pamätníci i mnoho občanov si v nedeľu v Prahe pripomenuli obete komunistického režimu. Pietne akcie sa konali na cintoríne v Ďábliciach i na Vyšehrade. Deň pamiatky obetí komunistov pripadá v ČR na 27. júna, keď uplynie aj 72 rokov od justičnej vraždy právničky a političky Milady Horákovej, ktorej bolo venované jedno z pietnych zhromaždení.