Maďarský odpor prelomili v EÚ i v NATO: Stoltenberg prizve Ukrajinu na aprílový summit

21.03.2023 22:16 BUDAPEŠŤ - Za uplynulé dva dni dvakrát prelomili maďarský odpor, a to v Európskej únii aj v Severoatlantickej aliancii. Konštatoval to v utorok server 444.hu, podľa ktorého v pondelok ministri spravodlivosti členských štátov EÚ vydali bez Maďarska spoločné vyhlásenie, ktorým uvítali vydanie zatykača na ruského prezidenta Vladimira Putina. V utorok generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg oznámil, že aj napriek odporu Maďarska prizve Ukrajinu na aprílový summit.

Nórsko odporučilo štátnym zamestnancom, aby nepoužívali TikTok a Telegram

21.03.2023 22:16 OSLO - Nórske ministerstvo spravodlivosti odporučilo štátnym zamestnancom, aby na služobných zariadeniach nepoužívali sociálnu sieť TikTok určenú na zdieľanie videí. Odporúčanie sa týka aj používania ruskej aplikácie Telegram na posielanie správ. V utorok to uviedla agentúra AFP.

Čínsky prezident pozval Putina na návštevu Číny: Podpísali dokumenty o strategickej spolupráci

21.03.2023 22:16 MOSKVA - Čínsky prezident Si Ťin-pching v utorok oznámil, že pozval šéfa Kremľa Vladimira Putina na návštevu Číny. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na ruské štátne agentúry.

Šokujúce slová poľského veľvyslanca: Ak Ukrajina prehrá, budeme musieť bojovať my!

21.03.2023 22:16 PARÍŽ - Poľského veľvyslanca Jana Emeryka Rościszewského si pozvali do francúzskej televízie La Chaîne Info. Stalo sa tak preto, lebo Poľsko vo veľkom podporuje Ukrajinu a spolu so Slovenskom jej má dodať stíhačky MiG-29. 

Ak Británia pošle na Ukrajinu ochudobnený urán, Rusko zareaguje

21.03.2023 22:16 MOSKVA - Ak Británia pošle na Ukrajinu ochudobnený urán, Rusko bude na to nútené reagovať, vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin po utorkovom stretnutí s najvyšším predstaviteľom Číny Si Ťin-pchingom v Moskve.

Eritrea odmietla tvrdenia USA: Týkajú sa vojnových zločinov v konflikte v Etiópii

21.03.2023 22:16 NAIROBI - Eritrea v utorok odmietla tvrdenia Spojených štátov, že eritrejská armáda sa v konflikte na severe Etiópie dopustila vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti. Odmietavé stanovisko k tvrdeniam USA zaujala pred tým aj Etiópia.

V Bielorusku objavili zbrane: Použité mali byť pri teroristických útokoch

21.03.2023 22:16 MINSK - Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko v utorok uviedol, že bezpečnostné sily objavili arzenál zbraní, ktoré mali byť použité pri "teroristických" útokoch. Ako píše agentúra AP, stalo sa tak dva dni po tom, čo bol neďaleko hraníc s Poľskom usmrtený cudzinec podozrivý z plánovania teroristického činu.

Putin a Si Ťin-pching obviňujú USA: Vraj podkopávajú bezpečnosť vo svete

21.03.2023 22:16 MOSKVA - Rusko a Čína v spoločnej deklarácii podpísanej prezidentmi oboch krajín Vladimirom Putinom a Si Ťin-pchingom v utorok v Moskve obvinili Spojené štáty z podkopávania bezpečnosti vo svete. Informuje o tom správa agentúry AFP.

Totálny šok v štúdiu: Moderátorka počasia skolabovala uprostred vysielania! Najprv úsmev a potom...

21.03.2023 22:16 WASHINGTON - V americkom programe KCAL News sa odohrávali dramatické scény uprostred živého televízneho vysielania. Moderátorka počasia Alissa Carlson Schwartzová náhle skolabovala. Čo je známe o šokujúcom momente?

Nemecko treba podporiť: Malo by prijať väčšiu zodpovednosť za vývoj v Európe, tvrdí Pavel

21.03.2023 22:16 BERLÍN/PRAHA - Krajiny strednej a východnej Európy by mali prichádzať s návrhmi, ktorými Nemecko podporia v prijatí väčšej zodpovednosti za vývoj situácie v Európe. Po stretnutí s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom to povedal český prezident Petr Pavel.

Irán sa na Európanov nehnevá: Chce spolupracovať so štátmi, ktoré slepo nenasledujú USA

21.03.2023 22:16 MAŠHAD - Iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí v utorok vyhlásil, že Irán sa "nehnevá na Európanov" a je pripravený spolupracovať s krajinami, ktoré "slepo nenasledujú" Spojené štáty. Informovala o tom agentúra AFP.

Le Penová varuje pred rizikom sociálnej explózie pre dôchodkovú reformu

21.03.2023 22:16 PARÍŽ — Francúzska krajne pravicová politička Marine Le Penová v utorok varovala, že prezident Emmanuel Macron svojou spornou dôchodkovou reformou posúva krajinu na pokraj "sociálnej explózie".

Chceli by ste vedieť ako dlho budete žiť? Kalkulačka to za vás vypočíta, výsledok vás prekvapí!

21.03.2023 22:16 LONDÝN - Britský Národný štatistický úrad vytvoril online kalkulačku na výpočet očakávanej dĺžky života. Spýta sa iba na váš vek a pohlavie. Z grafu sa potom dozviete, aká je šanca, že sa dožijete 100 rokov alebo aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete menej, ako vám kalkulačka vypočítala.

Afganistan a Pakistan zasiahlo silné zemetrasenie: Nateraz však nehlásia správy o obetiach

21.03.2023 22:16 KÁBUL/ISLAMABAD - Silné zemetrasenie trvajúce najmenej 30 sekúnd zasiahlo v utorok večer väčšinu Afganistanu, Pakistanu a časti Indie či Tadžikistanu. Podľa údajov geologickej služby Spojených štátov malo magnitúdu 6,5. Informuje o tom správa agentúry AFP.

Londýnska polícia je rasistická, mizogýnna a homofóbna, uvádza posudok

21.03.2023 12:30 LONDÝN - V londýnskej Metropolitnej polícii , najväčšom policajnom zbore v Británii, je hlboko zakorenená homofóbia a predátorské správanie. Tamojší policajti, ktorí sú príslušníkmi menšín, sú vystavení šikane. Vypláva to z nezávislej správy zverejnenej v utorok, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.