Návrh zákona na ochranu manželstiev homosexuálov už odobril celý americký Kongres

09.12.2022 03:00 WASHINGTON - Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu vo štvrtok definitívne schválila návrh prelomového zákona, ktorý na federálnej úrovni uznáva manželstvá osôb rovnakého pohlavia. Už minulý týždeň návrh schválil Senát, teraz ho musí podpísať americký prezident Joe Biden. Prezident už skôr avizoval, že návrh urýchlene podpíše. Informujú o tom agentúry AFP a AP.

Prevratný POKROK v boji s rakovinou! Tento test odhalí 14 druhov tohto ochorenia v ranom štádiu

09.12.2022 03:00 ŠTOKHOLM - Snom medicíny je dokázať čo najskôr odhaliť rakovinu jednoduchým spôsobom. Nová štúdia teraz dáva nádej: Len skúmaním vzoriek moču a krvi sú vedci schopní odhaliť viac ako tucet druhov rakoviny v ranom štádiu.

Francúzsko bude ľudom vo veku 18-25 rokov poskytovať zadarmo prezervatívy

09.12.2022 03:00 PARÍŽ - Francúzsky prezident Emmanuel Macron vo štvrtok oznámil, že lekárne budú poskytovať zadarmo prezervatívy pre ľudí vo veku od 18 do 25 rokov. Francúzsko k tomuto kroku pristúpilo v snahe znížiť počet nechcených tehotenstiev. Informuje o tom agentúra AFP.

Blinken verí, že vstup Fínska a Švédska do NATO bude schválený čoskoro

09.12.2022 03:00 WASHINGTON - Spojené štáty sú presvedčené, že členstvo Fínska a Švédska v Severoatlantickej aliancii bude čoskoro schválené aj napriek meškaniu ratifikácie v Turecku a Maďarsku. Vo štvrtok to uviedol americký minister zahraničných vecí Antony Blinken. Informovala agentúra AP.

Tajné služby sú si isté! Vladimir Putin sa obáva vpádu Ukrajiny do Ruska, začal s opatreniami

09.12.2022 03:00 MOSKVA - Podľa správy tajných služieb sa šéf Kremľa Vladimir Putin vraj bojí vpádu ukrajinských vojsk do Ruska. Na hraniciach s Ukrajinou už vznikajú obranné pozície.

Čínu čaká veľký problém: Uvoľnenie protipandemických opatrení znamená jedno jediné, varuje odborník!

09.12.2022 03:00 PEKING - Dlhé mesiace v izolácii s minimom kontaktov si vyberie svoju daň. Podľa popredného čínskeho odborníka sa prevažná väčšina z 1,4 miliardy Číňanov nakoniec nakazí koronavírusom. Koľko obetí to bude znamenať, ťažko predpokladať.

Rakúsko bude vetovať vstup Rumunska a Bulharska do Schengenu, potvrdil minister vnútra

08.12.2022 17:15 BRUSEL - Rakúsko bude vetovať vstup Rumunska a Bulharska do schengenského priestoru, vyhlásil pred štvrtkovým zasadnutím ministrov vnútra členských krajín EÚ v Bruseli rakúsky minister Gerhard Karner.

MIMORIADNY ONLINE Putinove ciele sú stále imperialistické, vytvoril paralely s ruským cárom Petrom I.

08.12.2022 17:15 KYJEV - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil v stredu Rusko zo spáchania tzv. ekocídy, a to pre skazu, akú invázia napáchala vo voľnej prírode na Ukrajine. Na brehy Čierneho mora podľa Zelenského vyplavilo tisícky uhynutých morských cicavcov vrátane desaťtisícov delfínov. Dianie na Ukrajine sledujeme ONLINE:

Zabudnite na davy turistov: Chorvátske jazerá Imotski sú jedinečné, no nepozná ich takmer nik

08.12.2022 17:15 Keď sa hovorí o prírodných atrakciách v Chorvátsku, každý vám hneď odporučí Plitvice. Lenže v krajine nájdete aj iné rovnako zaujímavé miesta. Napríklad jazerá Imotski, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti Makarskej. Na ich návštevu si však musíte vybrať to správne ročné obdobie, pretože to ovplyvňuje hĺbku vody aj zážitok, ktorý z nich budete mať.

Nevyjasnená katastrofa, ktorú neprežili aj traja Slováci: Padlo nové rozhodnutie prokuratúry!

08.12.2022 17:15 PARÍŽ - Francúzska prokuratúra nebude požadovať odsudzujúce verdikty v prípade havárie lietadla z brazílskeho Ria de Janeiro do Paríža, pri ktorej v roku 2009 zahynulo všetkých 228 ľudí na palube, vrátane troch Slovákov. Išlo o najhoršiu leteckú katastrofu v dejinách aerolínií Air France.

Je to potvrdené: Do Chorvátska od januára bez hraničných kontrol!

08.12.2022 17:15 BRUSEL - Ministri vnútra členských krajín Európskej únie vo štvrtok na zasadnutí v Bruseli rozhodli o prijatí Chorvátska do schengenského priestoru od 1. januára 2023. Uviedlo to v oznámení české predsedníctvo v Rade EÚ na sociálnej sieti Twitter.

Lietadlo muselo náhle núdzovo pristáť: Žena predstierala pôrod, aby pomohla migrantom!

08.12.2022 17:15 BARCELONA - Na barcelonskom letisku dnes skoro ráno núdzovo pristálo lietadlo tureckých aerolínií kvôli tomu, že jedna z cestujúcich tvrdila, že rodí. Pristátie využila skupina troch desiatok ľudí z lietadla na útek, a pokúsila sa tak dostať nelegálne do Španielska.

Rusko vymenilo basketbalistku Grinerovú za obchodníka so zbraňami Buta

08.12.2022 17:15 WASHINGTON - Rusko prepustilo väznenú americkú basketbalistku Brittney Grinerovú výmenou za ruského obchodníka so zbraňami Viktora Buta, ktorý si odpykáva väzenský trest v USA. Informuje o tom agentúra AP, ktorá sa odvoláva na amerických predstaviteľov.

USA nasadia v Estónsku ďalších vojakov v rámci posilnenia východného krídla NATO

08.12.2022 17:15 TALLINN - Spojené štáty do Estónska vyšlú v najbližších týždňoch ďalších vojakov a posilnia tak východné krídlo NATO. Vo štvrtok to oznámilo estónske ministerstvo obrany, informuje agentúra AP.

V Iráne vykonali prvú popravu v súvislosti s protivládnymi protestmi

08.12.2022 17:15 TEHERÁN - V Iráne vo štvrtok popravili muža odsúdeného za zločin údajne spáchaný počas protivládnych protestov. Ide o prvý trest smrti vykonaný v tejto krajine v súvislosti s demonštráciami, ktoré podnietila smrť Kurdky Mahsy Amíníovej.