Európa v plameňoch: Milión hektárov zeme ľahlo popolom! Eurokomisia sa stavia do pozoru, zverejnili MAPU deštrukcie

30.11.2023 05:45 BRATISLAVA – Ničivé požiare v tomto roku zasiahli nepredstaviteľne veľké územia naprieč celou Európou. Požiare v Grécku, na Rodose, v Španielsku či taliansku sa šírili bleskovou rýchlosťou. Akcie si vyžiadali zásahy tisícok hasičov a záchranných zložiek, mnohí ľudia prišli o svoje domovy. Neúnosná situácia stavia do pozoru už aj európske inštitúcie. Podľa eurokomisie musíme konať.

MIMORIADNY ONLINE V nemocnici v Gaze našli päť mŕtvych predčasne narodených detí

30.11.2023 05:45 TEL AVIV - Izrael dostal zoznam rukojemníkov zadržiavaných v Pásme Gazy, ktorí majú byť dnes palestínskymi ozbrojencami prepustení, informovali servery listu Haarec a The Times of Israel. K okamžitému prepusteniu všetkých rukojemníkov vyzvali krajiny G7. Server listu The New York Times zase napísal, že Izrael od začiatku vojny s Hamásom výrazne viac Palestínčanov zadržal, ako ich v rámci dohody s Hamásom prepustil.

Srbská pokroková strana čelí obvineniu! Podieľajú sa na kupovaní hlasov pred prezidentskými voľbami

30.11.2023 05:45 BELEHRAD - Centrum pre investigatívnu žurnalistiku Srbska v stredu obvinilo vládnucu Srbskú pokrokovú stranu prezidenta Aleksandara Vučiča z účasti na kupovaní hlasov pred decembrovými parlamentnými voľbami. Informuje o tom agentúra AFP.

Krádež pred vianočným stromčekom: Zlodej ukradol peniaze pre charitu! Odhalil ho kamerový záznam

30.11.2023 05:45 BRNO – Počas víkendu sa odohrala v brnenskej metropole nehorázna krádež. Zlodej sa snažil svojím pričinením okradnúť chudobných o časť peňazí, ktoré dostávajú každé Vianoce v rámci charity. Tento priam neľudský čin spáchal previnilec za bieleho dňa a priamo pred vianočným stromčekom.

Pasažier sa pokúsil podpáliť deku: Lietadlo muselo núdzovo pristáť

30.11.2023 05:45 NAÍ DILLÍ - Lietadlo nemeckej spoločnosti Lufthansa na trase z Mníchova do Bangkoku v stredu neplánovane pristálo v Indii. Príčinou bolo "nedisciplinované správanie sa cestujúceho". Informuje o tom agentúra DPA a indický denník The Times of India.

To je ale zadok! Významná európska expremiérka sa ukázala v bikinách: Uhádnete, kto to je?

30.11.2023 05:45 HELSINKI - To je ale chrumkavé pozadie! To si mohli pomyslieť používatelia Instagramu, keď sa preklikali do novej galérie obrázkov fínskej expremiérky Sanny Marinovej . Bývalá šéfka vlády zverejnila fotografiu, na ktorej je jej vyšportovaný zadoček v bikinách.

Fiasko v ČR: Odborári prišli na protest ako arabskí šejkovia! Perly, zlaté prstene aj bunda za stovky eur

30.11.2023 05:45 PRAHA – Protest, ktorý sa konal v Prahe začiatkom týždňa, sa stal terčom obrovskej kritiky. Široká verejnosť si všimla hneď niekoľko problémov, ktoré by sa dali zhrnúť do troch argumentov. Ľudia ich v hojnom počte začali rozoberať na sociálnych sieťach. Prísť na štrajk za zvyšovanie platov so zlatými prsteňmi chce poriadnu guráž. Ďalšie veľké zviera si neodpustilo bundu, o akej môžu kuchárky len snívať.

Pád amerického vojenského lietadla si vyžiadal najmenej jednu obeť

29.11.2023 19:45 TOKIO - Pri stredajšej havárii amerického vojenského lietadla Osprey zahynula pri pobreží Japonska najmenej jedna osoba. Oznámila to japonská pobrežná stráž. TASR správu prevzala z agentúr AFP a AP.

Faerské ostrovy preslávila divoká príroda, turistov však očaria aj historické pamiatky

29.11.2023 19:45 Na Faerské ostrovy ľudia prichádzajú najmä kvôli ich prírode. Tak ako pri ostatných severských krajinách, i tu sú všetky zákutia priam nezabudnuteľné. Popri potulkách v divočine si však zahrňte do vášho cestovateľského plánu aj návštevu ich historických pamiatok. Tých je na ostrovoch mnoho a ponúkajú nevšedný pohľad na ich dejiny.

Za znásilňovanie zboristov uložil súd Čechovi štvorročné väzenie a ústavnú liečbu

29.11.2023 19:45 PRAHA - Zbormajstrovi, ktorý dlhodobo znásilňoval a zneužíval malých spevákov vo farskom speváckom zbore, uložil dnes pražský mestský súd štyri roky väzenia. Súčasťou trestu je aj ústavné sexuologické liečenie a maximálny, teda desaťročný zákaz práce s deťmi. Verdikt zatiaľ nie je právoplatný. Muž sa po svojom zadržaní k skutkom postupne priznal a po prepustení z väzby dobrovoľne nastúpil do bohnickej liečebne, kde sa vyše roka lieči s homosexuálnou pedofíliou.

Študent na strednej škole v Poľsku útočil nožom: Zranil troch ľudí

29.11.2023 19:45 VARŠAVA - Na strednej škole v poľskej obci Kadzidlo v stredu 18-ročný študent počas vyučovania zaútočil nožom na spolužiakov a dvoch z nich vážne zranil, uviedla polícia. Informuje o tom agentúra AP.

Súd oslobodil francúzskeho ministra, ktorý bol obžalovaný z konfliktu záujmov

29.11.2023 19:45 PARÍŽ - Francúzsky Súdny dvor republiky v stredu oslobodil ministra spravodlivosti Érica Duponda-Morettiho spod obžaloby z konfliktu záujmov. Prokuratúra tvrdila, že v pozícii ministra sa snažil zúčtovať s predstaviteľmi justície, ktorí mu spôsobili problémy ešte počas jeho advokátskej praxe. Informujú o tom gentúry DPA a AP.

Novým argentínskym ministrom hospodárstva sa stane bývalý centrálny bankár Luis Caputo

29.11.2023 19:45 BUENOS AIRES - Budúci argentínsky prezident Javier Milei vymenoval za ministra hospodárstva skúseného odborníka Luisa Caputa. Bývalý minister financií a guvernér centrálnej banky prevezme dôležitý rezort po tom, ako sa nová hlava štátu 10. decembra ujme funkcie. Informuje o tom agentúra DPA.

Obrovský strach a beznádej: Slovenke sa počas dovolenky v Ríme stratilo dieťa, zasiahnuť museli policajti!

29.11.2023 19:45 RÍM - Slovenská rodina zažila na dovolenke hrôzostrašnú drámu. Na mieste preplnenom turistami sa im stratil syn. Dráma netrvala dlho, ale pocity, ktoré ich premkli, sú neopísateľné.

Najzaujímavejšie skalné útvary na svete: To si z nás hádam príroda robí žarty!

29.11.2023 19:45 Na svete máme niekoľko lokalít, kde sa nachádzajú zaujímavé skalné útvary. Pri ich prehliadke pochopíte, že aj jednoduché kamene dokážu očariť a zaujať, pokiaľ sú rokmi vplyvom prírody pretransformované do rôznych nezvyčajných podôb. Tieto sú najzaujímavejšie a lákajú najviac turistov.