Do akých domácností sú vhodné tepelné čerpadlá

Datum: 29.11.2022

Z každej strany nás bombardujú reklamy o šetrení a ekonomickom zmýšľaní. Veľa ľudí podľahne tlaku a rozhodne sa investovať do tepelného čerpadla.

Čo by ste mali vedieť o tlaku v pneumatikách

Datum: 10.10.2022

Čo drží automobil na vozovke? Nielen vaše šoférske schopnosti. Kontakt s vozovkou zabezpečujú hlavne pneumatiky.

Výber tvaru strechy – čo by som mal zvážiť?

Datum: 31.07.2022

Počas výberu strešnej krytiny budete v prvom rade zvažovať jej cenu a dizajn. Tento prístup je úplne v poriadku, pretože na strechu budete pozerať celý život každý deň. Finančná stránka je nemenej dôležitá.

Ako správne optimalizovať obrázky na web stránke

Datum: 10.05.2022

Vašim hlavným cieľom by malo byť pri online marketingu to, aby mal váš web Google rád. Na to vám pomôže aj optimalizácia obrázkov.

Hisense sa nasťahoval do domovov hráčov jedného z najprestížnejších futbalových tímov sveta, v klube Paris Saint-Germain

Datum: 08.05.2022

Apríl 2022 Technologická spoločnosť Hisense je už druhý rok po sebe globálnym partnerom profesionálneho futbalového tímu Paris Saint-Germain, v ktorom pôsobia najväčšie svetové hviezdy na čele s útočníkom Lionelom Messim, ktorý počas svojej profesionálnej kariéry odohral viac ako 900 zápasov a je sedemnásobným držiteľom Zlatej lopty a šesťnásobným víťazom Zlatej kopačky. 

Niekedy sa neoplatí šetriť. Pozor na kúpu pneumatík z druhej ruky

Datum: 04.05.2022

V oblasti predaja pneumatík vládne obrovská konkurencia, a preto ich cena nemá stúpajúcu tendenciu. Napriek veľkému výberu a výhodným cenám sa stále nájde veľa motoristov, ktorí sa snažia ušetriť na nesprávnom mieste.

Most medzi ezoterikou a vedou

Datum: 20.04.2022

Ezoterické myslenie je najčastejšie považované za myslenie rýdzo neracionálne až fantazijné.

Predpoveď počasia priamo vo vašom dome!

Datum: 13.04.2022

Väčšina domácich meteostaníc je navrhnutá tak, aby bola spoľahlivá, a teda meranie teploty či vlhkosti ovzdušia bolo čo najpresnejšie.

Maximálny priestor pre vaše kulinárske umenie

Datum: 11.04.2022

MORA práve uvádza na trh novú generáciu kombinovaných rúr s extra veľkým objemom 77 l, ktoré ponúkajú veľkorysý priestor a dokonalý prehľad o príprave jedál. Inteligentné rúry sú tiež vybavené automatickými programami s presnou reguláciou teploty od 30 °C až do pôsobivých 300 °C. 

Informácie, ktoré sa vám budú hodiť pred kúpou snehových reťazí

Datum: 07.03.2022

Jediná pomôcka vám počas jazdy po zasneženej vozovke dokáže zachrániť život. Touto pomôckou sú snehové reťaze.

Tipy, ako efektívne pracovať z domu

Datum: 28.02.2022

Práca z domu nemusí byť rutinná ani náročná, stačí len dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel, vďaka ktorým sa váš pracovný týždeň nescvrkne na posteľ, chladničku a notebook. 

Multifunkčné, praktické a odolné detské cyklovozíky

Datum: 09.02.2022

Čo si predstavíte pri vyslovení slovného spojenia detský cyklovozík? Ako prvá sa vám iste vybaví pomôcka pre cyklistov, ktorá sa upevňuje za bicykel.

Vchodové dvere do domu – ako zvládnuť ich výber?

Datum: 22.01.2022

V skutočnosti môže modernizácia vchodových dverí ovplyvniť to, akú konečnú hodnotu bude mať vaša nehnuteľnosť.

Čím vyniká elektrický odpudzovač hmyzu?

Datum: 18.01.2022

Vyžeňte z vašej domácnosti muchy, komáre a iné nevítané druhy hmyzu s pomocou inovatívnych zariadení s elektrickým napájaním. 

Účinný návod, ako sa zbaviť myší v dome

Datum: 18.01.2022

Už vás nebaví nachádzať zvyšky myšieho trusu, počúvať nepríjemné zvuky za stenami a máte obavy z nákaz, ktoré môžu myši šíriť?

Ako sa zbaviť medvedíka obyčajného?

Datum: 18.01.2022

Čo robiť v prípade, že vám život znepríjemňujú medvedíky a pripravujú vás o vašu úrodu? Poradíme vám, ktorý prípravok je proti tomuto škodcovi najúčinnejší, akým spôsobom sa používa a čo ďalšieho by ste o ňom mali vedieť.

Ako sa zbaviť krtka v záhrade

Datum: 18.01.2022

Krtko je nočnou morou mnohých záhradkárov, ktorí sa snažia každoročne nájsť účinný spôsob, ako tohto podzemného votrelca vyhnať zo svojej záhrady.

Ako sa zbaviť hadov v záhrade?

Datum: 14.01.2022

Ponúkame vám účinný a v praxi overený postup na vypudenie hadov a ďalších plazov z vašej záhrady. 

Ako sa zbaviť potkanov?

Datum: 14.01.2022

Vyžeňte potkany z vašej domácnosti rýchlo, efektívne a jednoducho s pomocou tradičných pascí, jedov s kvalitnou účinnou látkou, prípadne ultrazvukových odpudzovačov, ktoré vás zbavia nielen potkanov, ale aj ďalších druhov hlodavcov.

Ako odplašiť vtáky z blízkosti vášho obydlia?

Datum: 14.01.2022

Akým spôsobom nám spevavé vtáky môžu škodiť a ktorá metóda odplašenia je voči nim najúčinnejšia?

Slimáky a slizniaky okupujú záhrady

Datum: 14.01.2022

Hľadáte účinný spôsob, ako zatočiť so slimákmi a slizniakmi vo vašej záhrade? 

Týmto 10 veciam žiaden muž neodolá

Datum: 13.01.2022

Príťažlivosť žien môže vychádzať z ich nedostupnosti alebo naopak z jednoduchosti. V každej z nás to je už od narodenia. Niektoré ale nevedia, ako to využiť.

Ako sa vyhnúť zrážke so zverou?

Datum: 12.01.2022

Vyhýbate sa nočnému šoférovaniu v obavách zo zrážky so zverou?

Odpudzovač divej zveri do záhrady

Datum: 12.01.2022

Akým spôsobom možno jednoducho a účinne vyhnať divú zver z vašej záhrady bez toho, že by ste zvieratá museli chytiť alebo usmrtiť? Ponúkame vám praktickú alternatívu. 

Ako zakročiť proti holubom na balkóne?

Datum: 12.01.2022

Chcete váš balkón oslobodiť od zapáchajúceho holubieho trusu a stáleho hrkútania? 

Ako sa zbaviť mravcov?

Datum: 12.01.2022

Aké riešenia máte k dispozícii proti mravcom a ďalším druhom lezúceho hmyzu, ktorý sa zabýval vo vašej domácnosti? 

Lepové pasce na myši a potkany

Datum: 12.01.2022

Aké sú výhody lepových pascí na hlodavce, prečo sa ich oplatí zvážiť a aké možnosti pri nich máte na výber? 

Ako na premnožené komáre?

Datum: 12.01.2022

Ak sa chcete vyhnúť štípancom od komárov a nenechať sa rušiť ich otravným bzukotom, nemali by ste sa spoliehať len na repelenty. 

Akú štvorkolku kúpiť? Poradíme vám

Datum: 12.01.2022

Zapáčili sa vám na dovolenke štvorkolky a práve jednu vyberáte? Štvorkolky sú perfektné dopravné prostriedky, ktoré neslúžia len na zábavu. Väčšina ľudí si ich predstavuje práve ako stroje, s ktorými sa preháňajú výrastkovia po lese a rušia divú zver či ničia rastliny.

Komody z masívu majú stále využitie

Datum: 10.01.2022

Každý z nás si pamätá na nábytok ktorý mali starí rodičia v obývačke. Nemohla tam chýbať kvalitná pohovka, konferenčný stolík, dekorácie ani masívna komoda. Tá ma využitie aj v dnešných moderných domoch.

Jazda v horách po snehu? Žiadny problém

Datum: 10.01.2022

Ak by ste položili skúsenému šoférovi otázku, kedy má z jazdenia rešpekt, iste by vám odpovedal, že v zime na snehu. Sneh sám o sebe predstavuje značné riziko.

Zimné mesiace nemusia byť pre motoristov rizikové

Datum: 04.01.2022

Na väčšine územia Slovenska sú vozovky počas zimy bezpečné. Posledné roky sa zo snehovej nádielky tešia len šoféri, ktorí bývajú v horských oblastiach.

Černobyľ. Tikajú hodiny ďalšej katastrofe?

Datum: 03.01.2022

V sobotu 26. apríla 1986 neďaleko mestečka Pripiať o 01:23:48 miestneho času došlo v štvrtom bloku Černobyľskej atómovej elektrárne k mohutnej parnej explózii a následnému požiaru, ktorý roztavil jadro reaktora. Výsledkom bola katastrofická udalosť, ktorá navždy poznačila chod dejín ľudstva.

Ako sa nasledovník vlka stal najlepším priateľom človeka?

Datum: 03.01.2022

Čo vlastne o psoch vieme? Odkiaľ pochádzajú? Ako sa im podarilo stať sa pre nás takými dôležitými?

Bezduché veci, ktorými strácate veľa času a o ktorých si myslíte, že sú užitočné

Datum: 03.01.2022

Často trávite veľa času aktivitami, o ktorých si myslíte, že zmenia váš život k lepšiemu. Ale krutou pravdou je, že väčšina vašich činov sa ukáže ako nezmyselná.

Ako prejsť na intuitívne stravovanie a ako to pomôže vášmu telu

Datum: 29.12.2021

Pre každého človeka je dôležité budovať si vzťahy nielen s ostatnými ľuďmi alebo sám so sebou, ale aj s jedlom. Vaša pohoda, nálada a vzhľad závisia od jedla, jeho množstva a kvality.

Prečo je ticho niekedy tou najlepšou odpoveďou?

Datum: 29.12.2021

V našom každodennom živote sa neustále o niečom s niekým rozprávame, či už je to každodenný rozhovor, stretnutie, odpoveď na seminári alebo vtipný príbeh, ktorý si rozprávate s priateľmi.

Neandertálske gény zapríčinili možno až 10 % úmrtí na Covid-19

Datum: 23.12.2021

V prípade, že sa stretnú dva blízko príbuzné druhy živočíchov, je veľmi pravdepodobné, že dôjde k ich vzájomnému kríženiu. Ak sú navyše tieto druhy geneticky dostatočne podobné, vzniká plodné potomstvo. Plodia ho vlky s kojotmi, vrana čierna a vrana popolavá, či dokonca bizóny s dobytkom.

Kto bol vlastne svätý Mikuláš?

Datum: 23.12.2021

Kto bol svätý Mikuláš a čo vieme o ňom z historického hľadiska povedať? Informácie o Mikulášovi by sa v prameňoch dali zhrnúť do jedného odseku. Takáto stručnosť je oprávnená, keďže o tejto postave, napriek jej súčasnej popularite, nevieme povedať veľa.

Kedy sa vlastne skončila druhá svetová vojna a kto bol jej poslednou obeťou?

Datum: 23.12.2021

Máj? August? Alebo september? Kedy sa vlastne skončila druhá svetová vojna? Je v tom trochu zmätok. Na Slovensku sa oslavuje Deň víťazstva 8. mája preto, že práve v tento deň v roku 1945 podpísali predstavitelia vrchného velenia nacistického Nemecka Akt bezpodmienečnej kapitulácie.