Ako zakročiť proti holubom na balkóne?

Datum: 12.01.2022

Chcete váš balkón oslobodiť od zapáchajúceho holubieho trusu a stáleho hrkútania? 

proti holubom na balkóne

Holuby nemusíte chytať do pascí ani im nijakým spôsobom ubližovať, úplne postačí, ak sa spoľahnete na niektorý z produktov, ktoré vám predstavíme v našom článku.

Čím holuby na balkóne škodia a čo proti nim možno použiť?

Či je už balkón súčasťou vášho bytu alebo rodinného domu, pre holuby je veľmi vítaným útočiskom pred chladom, dažďom alebo vetrom. Holub si na balkóne s obľubou vychutnáva slnečné lúče a často tu nájde aj nejeden zdroj potravy. Pre ľudí je však prítomnosť holubov na balkónoch neželanou záležitosťou z viacerých dôvodov. V prvom rade sú holuby známe svojou schopnosťou zanechávať veľké množstvo trusu, ktorý nielen nepríjemne páchne, ale zároveň aj znečisťuje nábytok, sušiace sa prádlo či steny a podlahu balkónu. Nepretržité hrkútanie holubov začne tiež po určitom čase prekážať a keďže holuby si bežne nachádzajú potravu v odpadkoch, sú taktiež potenciálnymi nosičmi vážnych ochorení. Z tohto dôvodu by s nimi nemali prichádzať do kontaktu predovšetkým deti a tehotné ženy.

Ak sa teda rozhodnete holuby z vášho balkóna vyhnať, k dispozícii máte viaceré možnosti. Cenovo najdostupnejšie sú mechanické zábrany vo forme sietí či nerezových konštrukcií s hrotmi. Dostupné sú tiež pasty a spreje na odpudzovanie vtákov či makety iných druhov vtákov, ktorým sa holuby vyhýbajú, či už ide o jastrabov, sovy alebo vrany. Najúčinnejšie riešenie však predstavuje ultrazvukový plašič holubov na balkóne Deramax Bird, ktorý oceníte tiež v boji proti vrabcom, drozdom, vranám, havranom alebo škorcom. Ide o kvalitný český výrobok, ktorý slúži na plašenie vtákov z balkónov, terás, prístreškov či záhradných altánkov.

Ako plašič holubov a iných vtákov funguje?

Tajomstvo efektívnosti prístroja spočíva v ultrazvukových signáloch, ktoré Deramax Bird vysiela do okolia a ktoré natoľko prekážajú citlivému sluchu holubov a iných spevavcov, že sa rozhodnú zasiahnutý priestor radšej opustiť, respektíve sa mu v budúcnosti vyhýbať. Automaticky premenlivý kmitočet a intenzita signálu je navyše zárukou toho, že si holuby na zvuk nezvyknú ani po dlhšej dobe. Tento elektronický odpudzovač vtákov vám tak ponúka dlhodobé riešenie, pričom jeho signál je len veľmi slabo počuteľný pre človeka, a teda vám určite nebude prekážať.

Pod uhlom 140 stupňov je plašič holubov účinný približne do vzdialenosti 40 metrov. Napája sa prostredníctvom externého sieťového adaptéra predávaného osobitne a po prvotnej inštalácii si nevyžaduje žiadnu ďalšiu starostlivosť. Vyznačuje sa odolnosťou voči vlhkosti, mal by však byť chránený pred snehom a dažďom. Čo sa týka vplyvu zariadenia na domáce zvieratá, postačí aby mali možnosť voľne odísť z priestoru, ktorý je produktom chránený.

Čítané: 553 x