Hliníkové vchodové dvere. Vlastnosti, o ktorých netušíte

Datum: 07.02.2023

Aké sú hliníkové vchodové dvere? Sú naozaj tak perfektné, ako ich propagujú výrobcovia? Tieto otázky trápia ľudí, ktorí sa rozhodujú medzi drevenými, plastovými a hliníkovými dverami.

Hliníkové vchodové dvere

Vchodové dvere z hliníka majú vskutku veľa skvelých vlastností, o ktorých netušíte.

Na severnú i na južnú stranu

Máte dom, ktorého vchod je orientovaný na južnú stranu? Zamerajte sa na dvere z hliníka. Plastové dvere môžu pod vplyvom slnečného žiarenia a vysokej teploty sadnúť. Mierne deformácie robia problémy pri doliehaní dverí. Hliníkové vchodové dvere sa nikdy nezdeformujú a sú takmer nezničiteľné.

Riešenie na celý život

Odolnosť a stabilita hliníkových dverí dávajú tušiť, že ide o dvere, ktoré vám vydržia veľmi dlho. Ak hľadáte dvere alebo okná na celý život, jedinou voľbou sú hliníkové okná a dvere z hliníka. Hliník je zároveň materiál, o ktorý sa nemusíte starať. Žiadne lakovanie, natieranie ochranných prípravkov, jednoducho dvere pretriete vlhkou handričkou a máte o údržbu postarané.

Detailné spracovanie

Hliník je na spracovanie veľmi vďačným materiálom. Dá sa flexibilne opracovať a prispôsobiť rôznym formátom dverí či okien. Veľmi dobre sa spracúva aj jeho povrch, čo umožňuje vytvárať na povrchu dverí ornamenty, textúru a rozmanité dekóry. Hliníkové dvere sa dajú farebne prispôsobiť každej individuálnej požiadavke.

Prekvapivá úspora

Trendom súčasnosti je výstavba rodinných domov, ktoré sú energeticky úsporné. Ľudia dávajú prednosť nízkoenergetickým a pasívnym domom. Hliníkové dvere sú pre uvedené typy domov ideálne. Dvere z hliníka sú izolantom tepla i zvuku. Dodatočná izolácia dverí minerálnou vlnou alebo polyuretánom dodajú hliníkovým dverám maximálnu energetickú účinnosť. Takto upravené dvere sa dostávajú v prestupe tepla pod hodnotu 0,8 W / (m² K).

Za kvalitu sa platí

Možno si kladiete otázku, prečo nemá každý dom vchodové dvere z hliníka, keď ide o vskutku úžasný materiál. Problém je v cene. Za kvalitu sa platí. Rozhodnúť sa pre vchodové dvere z hliníka znamená, že zaplatíte približne dvojnásobok ceny plastových dverí.

 

 

 

Čítané: 42 x