Rozšírené hľadanie
Nedeľa 24. September 2023 |
meniny má Ľuboš, Ľubor

Vchodové dvere do domu – ako zvládnuť ich výber?

Datum: 22.01.2022

V skutočnosti môže modernizácia vchodových dverí ovplyvniť to, akú konečnú hodnotu bude mať vaša nehnuteľnosť.

Vchodové dvere do domu – ako zvládnuť ich výber?

Okrem toho vchodové dvere vo vysokej miere ovplyvňujú bezpečnosť vás, ale aj vášho majetku. Ako sa zorientovať v ponuke vchodových dverí?

Bezpečnostné vchodové dvere

Štýl vchodových dverí musí zodpovedať štýlu zvyšku domova. Pokiaľ máte tradičný dom, vyskúšajte siahnuť po drevených vchodových dverách, prípadne s dekoratívnym sklom. Bezpečnostné dvere sú v dnešnej dobe jednou z najlepších volieb, keďže tieto dvere obsahujú špeciálne zámky, vďaka ktorým sú odolné voči mechanickému poškodeniu, ale tiež poveternostným vplyvom. Môžu sa umiestniť nielen do rodinných domov alebo bytov, ale tiež hotelov či iných developerských projektov, keďže pôsobia reprezentatívnym dojmom.

Energetická účinnosť

Pri kompletných rekonštrukciách obyvatelia najčastejšie vymieňajú okná, dvere, zatepľujú fasádu a strechu. V skutočnosti by mal byť cieľom každej rekonštrukcie minimálne nízkoenergetický dom, ak keď je potrebné dodať, že rodinné domy sa v dnešnej dobe stavajú s ohľadom na energetickú účinnosť. Ak je teda v dome zabezpečené dostatočné vetranie, hrubšia izolácia stien i dverí, okrem úspory na vykurovaní prináša aj príjemnejší pobyt v dome, čo už rozhodne stojí za to!

Správna inštalácia dverí je základ

Pri správnej inštalácii a údržbe vydržia vchodové dvere pokojne aj desiatky rokov. Kvalitné vchodové dvere sú optimálne nastavené už vo výrobe, pričom ich treba správne nastaviť pri montáži, ktorú by mal vykonať skúsený montážny tím. Kovanie je pri dodaní dverí riadne naolejované a prípadné nečistoty, ktoré sa vyskytnú pri montáži výrobku, musí odstrániť dodávateľ montáže. Nezabudnite sa o dvere dôkladne starať, a teda dodržiavať pokyny výrobcu.

Čítané: 536 x