Účinný návod, ako sa zbaviť myší v dome

Datum: 18.01.2022

Už vás nebaví nachádzať zvyšky myšieho trusu, počúvať nepríjemné zvuky za stenami a máte obavy z nákaz, ktoré môžu myši šíriť?

ako sa zbaviť myší v dome

Zbavte sa myší aj podobných starostí súčasne a spoľahnite sa na prístroj, ktorý z vášho domova vyženie nielen myši, ale aj potkany či iné nevítané hlodavce.

Ako sa zbaviť myší a potkanov v domácnosti

Zimné mesiace sú obdobím, kedy sú myši, potkany a ďalšie neželané hlodavce najviac priťahované do našich príbytkov. Hľadajú teplé a útulné miesta, v ktorých sa budú cítiť bezpečne a kde zároveň majú nablízku dostatočné množstvo potravy. Ich výskyt sa však spája s množstvom výkalov a obhryzených káblov a iných predmetov, ktoré po sebe zanechávajú. Prakticky všetky druhy hlodavcov sú schopné množiť sa už za veľmi krátku dobu a môžu tiež byť nositeľmi žltačky, týfusu, besnoty či iných zdravie či dokonca až život ohrozujúcich chorôb. Riešenie problému s prítomnosťou myší a potkanov vo vašej domácnosti by ste preto nemali odkladať, keďže je potrebné zakročiť skôr, než si vo vašom domove vytvoria kolóniu.

Kým v minulosti sa dalo v boji s myšami a potkanmi spoľahnúť predovšetkým na pasce a jedy, dnes máte k dispozícii aj ďalšie metódy, ktoré nesúvisia s aplikáciou chemických látok a ich úspech je v porovnaní s pascami vždy zaručený. Máme na mysli ultrazvukový odpudzovač myší Deramax s automatickou zmenou frekvencie a výkonu. Ide o zariadenie, ktoré núti myši, potkany a iných škodcov z kategórie hlodavcov opustiť priestor chránený prostredníctvom vysielania ultrazvukových signálov. Tieto signály prekážajú citlivému sluchu hlodavcov natoľko, že sa prístroju a jeho blízkosti hneď začnú vyhýbať. Kmitočet a intenzita signálu sa navyše pravidelne mení, čo bráni tomu, aby si postupne myši na signál zvykli a naučili sa s ním žiť.

Výnimočnosť odpudzovača myší a jeho verzie

Plašič myší Deramax je dostupný v dvoch základných verziách. Na výber tak máte model Deramax Profi s dosahom účinnosti v interiéri 500 m2 a v exteriéri do vzdialenosti 21 metrov pod uhlom 100 stupňov. Tento prístroj je napájaný prostredníctvom externého sieťového adaptéra a dosahuje vysoký výkon aj mieru efektivity. Zvoliť si tiež môžete odpudzovač hlodavcov Deramax Klasik, ktorého dosah vo vnútorných priestoroch predstauje 150 metrov štvorcových a 11 metrov v uhle okolo 100 stupňov v lokalitách vonkajších priestorov. Ide o batériovú verziu odpudzovača, ktorá síce dosahuje nižší výkon, avšak na druhej strane si nevyžaduje priamy zdroj elektrického prúdu, keďže funguje na batériu, ktorá v prípade alkalických batérií vydrží v prevádzke po dobu jedného roku. Obidva prístroje sú české výrobky a platí na ne záruka po dobu piatich rokov.

Čítané: 956 x