Ako sa zbaviť mravcov?

Datum: 12.01.2022

Aké riešenia máte k dispozícii proti mravcom a ďalším druhom lezúceho hmyzu, ktorý sa zabýval vo vašej domácnosti?

Zbavte sa mravcov

Poradíme vám, na aké prípravky sa možno spoľahnúť, či už dávate prednosť nástrahám, sprejom alebo rozprašovačom.

Akým spôsobom nám mravce škodia?

V porovnaní s inými druhmi lezúceho hmyzu, ako sú pavúky, šváby, kliešte alebo ploštice pôsobia mravce na prvý pohľad relatívne neškodným dojmom. Problémom však je ich organizovanosť a fakt, že sa pohybujú vo veľkých množstvách. Aj pomerne nevinne vyzerajúci mravec môže navyše byť nositeľom rôznym chorôb potenciálne nebezpečných pre deti aj pre dospelé osoby. Je preto dôležité zabrániť tomu, aby sa mravce dostali k potravinám vo vašej domácnosti. Škody navyše môžu spôsobiť  tiež  v záhradách, či už podrývaním pestovaných plodín, obhrýzaním koreňov a listov rastlín alebo priťahovaním vošiek.

Vzhľadom na malú veľkosť mravcov ich v porovnaní s myšami nie je ľahké chytiť do pascí, môžete však vyskúšať netoxické lepové pasce v tvare knihy alebo špeciálne nástrahy v podobe domčeka s gélovou návnadou. Zaujímavú alternatívu predstavujú nástrahy na ničenie mravcov Protect schopné efektívne zlikvidovať celú mravčiu kolóniu, ktorá sa do vášho rodinného domu alebo bytu nasťahovala. Tieto prípravky obsahujú účinné látky brániace mravcom v raste aj rozmnožovaní a súčasne priťahujúce ich pozornosť natoľko, že si nástrahu do hniezda odnesú samé. Na výber máte buď Protect Combi určený špeciálne na ničenie čiernych mravcov alebo verziu zameranú na faraónske mravce.

Zbavte sa mravcov pomocou látok s dlhodobým účinkom

Ďalšiu skupinu prostriedkov, na ktoré sa možno spoľahnúť pri likvidácii mravcov vo vašej domácnosti predstavujú insekticídy, teda rôzne spreje, rozprašovače, postreky, aerosóly, insekticídne prášky a podobne. Výhodou týchto produktov je ich univerzálne použitie, keďže vám môžu byť nápomocné nielen v prípade mravcov, ale aj švábov, bĺch, ploštíc, pavúkov, bzdôch, švehiel a ďalšieho lezúceho hmyzu. Výsledky prinášajú navyše okamžite a tak sa neželaných škodcov zbavíte hneď v momente ich výskytu.

Vyskúšať môžete napríklad bezfarebný postrek na lezúci hmyz Protect, ktorý po sebe nezanecháva žiadny zápach ani iné stopy. Širokospektrálny insekticíd Exit sa dá aplikovať aj v reštauráciách, nemocniciach alebo poľnohospodárskych a verejných budovách, zatiaľčo aerosól na lezúci hmyz Protect nie je škodlivý pre človeka a vďaka jeho dlhodobého účinku nemusíte postrek neustále obnovovať. Nevšedným alternatívnym riešením je zmrazujúci sprej proti hmyzu Cryo vytvárajúci aerosól paralyzujúci mravce a iný lezúci hmyz pri teplote mínus 40 stupňov Celzia.

Čítané: 287 x