Hudba.sk 24.06.2026 17:31 Jeden z festivalov, ktoré som si počas života v hlavnom meste dosť obľúbil, je Viva musica!. Nie je totiž typickým festivalom klasickej hudby – výber interpretov je každý rok pestrý a dramaturgia vie vždy prekvapiť. Vďaka Vive som videl napríklad Johna Malkovicha prednášať texty Ernesta Sabata do hudby Alfreda Schnittkeho. Síce to môže znieť ako začiatok nejakej absurdnej scény, ale fungovalo to.

Čítať celý článok >>