Tipy, ako efektívne pracovať z domu

Datum: 28.02.2022

Práca z domu nemusí byť rutinná ani náročná, stačí len dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel, vďaka ktorým sa váš pracovný týždeň nescvrkne na posteľ, chladničku a notebook. 

Tipy, ako efektívne pracovať z domu

Home office je už bežnou súčasťou našich životov, ktorý už možno ani nevnímame ako výhodu či pracovný bonus, ale ako nútený spôsob fungovania, ktorý potrebuje vlastné podmienky, inak nemôže fungovať.

Ak patríte k tej skupine zamestnancov, ktorí sú v tejto oblasti nováčikmi alebo len potrebujú zmeniť doteraz používaný systém, čítajte ďalej. Predajcovia nábytku z e-shopu Estilofina sa s vami podelil s tipmi ako zefektívniť prácu z domu.

Oklamte hlavu 

Vieme, ako veľmi je lákavé vstať 5 minút pred začiatkom pracovnej doby a prvé emaily čítať ešte z postele. No najdôležitejším krokom k úspešnému pracovnému dňu z domu je udržať si režim z dôb, kedy ste denne navštevovali vaše kancelárie.

Nastavte si preto budík na čas, kedy ste zvykli vstávať, doprajte si ranný predpracovný rituál, raňajky v kuchyni a prezlečte sa z pyžama do niečoho, v čom sa budete cítiť dobre.

Príjemným bonusom skorého vstávania je dostatok času, kedy nemusíte riešiť, či stíhate autobus.

Pracovňa je must-have 

Aj keď máte doma ten najpohodlnejší gauč zoslaný priamo z nábytkového neba alebo si myslíte, že vám k práci stačí stôl v kuchyni, verte nám, že to nie sú ideálne pracovné podmienky.

DIZAJNOVÝ PÍSACÍ STÔL NANSEN – Estilofina

K tomu, aby ste sa mohli celých osem hodín sústrediť na zadania, potrebujete dobre vybavenú pracovňu.

A na to, čo v takej pracovni nesmie chýbať, sme sa pozreli s predajcami nábytku z e-shopu Estilofina: ,,Najdôležitejšími prvkami, ktoré k práci potrebujete, sú kvalitná kancelárska stolička a písací stôl.

Kancelárska stolička by mala byť stabilná, výškovo nastaviteľná, s pohodlným podsedákom, správne tvarovaným operadlom, podrúčkami a opierkou hlavy“.

KANCELÁRSKA STOLIČKA ROMA - Estilofina

Písací stôl by mal byť rovnako stabilný, poskytnúť vám dostatok úložného priestoru a ideálne vo výške, pri ktorej sa na obrazovku počítača budete pozerať v správnom uhle.

Okrem spomínaného je dôležité aj to, aby bol písací stôl dostatočne veľký. Určite odporúčame myslieť aj na rastliny, dekorácie a dobré osvetlenie.

Neváhajte si vylepšiť vaše pracovné domáce podmienky a doprajte si také vybavenie, pri ktorom vám pôjde práca od ruky. A aby ste toto všetko s prehľadom zvládali, nezabúdajte predovšetkým oddeliť vašu profesionálnu zónu od súkromia a voľného času. 

 

Čítané: 520 x