Ako sa vyhnúť zrážke so zverou?

Datum: 12.01.2022

Vyhýbate sa nočnému šoférovaniu v obavách zo zrážky so zverou?

Ako sa vyhnúť zrážke so zverou?

Podobných starostí vás hravo zbaví technologicky vyspelý prístroj určený špeciálne na predchádzanie zrážok s divou zverou.

Prečo sa podobný systém oplatí zvážiť?

Riziko zrážky osobných vozidiel s divou zverou hrozí nielen v blízkosti zalesnených oblastí, ale aj ľudských obydlí, keďže mnohé lesné zvieratá už stratili svoju prirodzenú plachosť. Obzvlášť v nočných a skorých ranných hodinách si preto treba dávať na cestách pozor doslova všade. Znížená viditeľnosť alebo chvíľková nepozornosť je však dostatočnou príčinou zrážky, ktorá môže mať fatálne následky nielen pre váš automobil, ale aj život a zdravie šoféra vozidla a jeho spolujazdcov. Nie je preto na škodu podobné riziko znížiť na minimum a zadovážiť si systém schopný predchádzať podobným nebezpečným situáciám.

Na mysli máme moderný a inovatívny systém proti zrážke so zverou Siren7 využívajúci pokrokovú technológiu prúdenia vzduchu, ktorá sa v porovnaní s klasickým plašičom zveri vyznačuje približne 10 – násobnou účinnosťou. Signál plašiča dosahuje rýchlosť zvuku, šíri vzduchom aj napriek okolitej vegetácii a pôsobí ako varovné znamenie pre divokú zver, ktorá sa pohybuje v našom okolí a mohla by nám vbehnúť do cesty. Pre ilustráciu vám prezradíme, že pri rýchlosti 90 kilometrov za hodinu má tento plašič dosah až 300 metrov, zatiaľčo jeho hlasitosť sa pohybuje v rozsahu okolo 120 decibelov.

Ako systém proti zrážke so zverou funguje a kde by mal byť umiestnený?

Pokrokové zariadenie Siren7 je teda zárukou bezpečnosti na cestách a zároveň jeho zvuk nepreniká do interiéru auta, a tým pádom nie je rušivý pre šoféra ani ostatných cestujúcich. Neprekáža ani domácim zvieratám v obciach, keďže začína fungovať až od rýchlosti 70 kilometrov za hodinu a cez obce by sa samozrejme malo jazdiť pomalšie. Plusom navyše je miniatúrny dizajn prístroja vyrobeného z Nano Carbónu, vďaka čomu je na vozidle prakticky neviditeľný.

Čo sa týka samotnej montáže produktu, tá nie je vôbec zložitá ani vám nezaberie veľa času. Siren7 vám odporúčame umiestniť na predný nárazník, keďže práve v tejto časti auta je prúdenie okolitého vzduchu najciteľnejšie. Pripevniť ho možno s pomocou špeciálnej obojstrannej lepiacej pásky VBH 3M, ktorá sa vyznačuje výnimočnou odolnosťou voči nepriazni počasia a tak nehrozí, že by vám počas jazdy prístroj z vozidla spadol. Lepiaca páska je súčasťou balenia systému proti zrážke so zverou rovnako ako utierka, ktorá vám poslúži na očistenie zvoleného miesta, na ktoré máte v úmysle zariadenie nalepiť.

Čítané: 236 x