Ešte viac priestoru na nekonečne veľa kuchárskych dobrodružstiev

Datum: 12.02.2023

Nová generácia sporákov MORA so šírkou 60 cm

MORA rozširuje svoju ponuku novej generácie sporákov o novinky so šírkou 60 cm s niekoľkými typmi varných platní a elektrickými multifunkčnými rúrami, ktoré majú o 30 % väčší objem 71 l a 11 funkcií. 

Ešte viac priestoru na nekonečne veľa kuchárskych dobrodružstiev

Predstavujú kompletné varné centrá s výnimočným vybavením. Okrem pokročilých metód varenia a pečenia ponúkajú aj pečenie s parou, prípravu pizze, zdravé teplovzdušné fritovanie bez tuku alebo pečenie mrazených jedál bez predhrievania rúry. Navyše všetky patria do energeticky úspornej triedy A.

Moderné varné platne

Medzi novinkami už nájdete sporáky s modernými sálavými sklokeramickými varnými platňami. Sú vybavené výkonnými Hi-Light zónami s plynulou reguláciou intenzity ohrevu a dvojitými Duo zónami na úsporné varenie v menších alebo väčších nádobách.

Nechýbajú ani sporáky s obľúbenými plynovými varnými platňami s robustnou, stabilnou dvojdielnou liatinovou mriežkou, na ktorej môžete pohodlne premiestňovať riad bez toho, aby sa prevrátil.

Prvotriedne pečenie v každom ohľade

Nová generácia 60 cm sporákov prichádza s inovatívnymi multifunkčnými elektrickými rúrami, ktoré v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi ponúkajú o 30 % väčší úžitkový objem – konkrétne nadštandardných 71 l, čo ich radí medzi špičku na trhu. Ľahko v nej pripravíte jedlo pre veľkú rodinu vrátane viacchodového menu naraz bez miešania vôní a chutí alebo dokonca celú hus. Pečú naozaj rovnomerne a sú úsporné.

„Majú patentovaný tvar vnútorného priestoru s klenutým stropom, ktorý vychádza z tradičných kamenných pecí. Tento osvedčený tvar bol teraz ešte viac vylepšený, nová je konštrukcia a umiestnenie vykurovacích telies, ktorých výkon je teraz zosilnený na špičkovú úroveň. Nové je aj usporiadanie ventilačných otvorov. Rúry majú horný a spodný ohrev, kruhové výhrevné teleso s ventilátorom na teplovzdušné pečenie aj na viacerých úrovniach naraz, grilovacie teleso a pečú dokonale rovnomerne aj pri svojom mimoriadne veľkom objeme 71 l. Majú nové programy vrátane dvoch parných, programu na prípravu pizze, zdravého teplovzdušného fritovania alebo pečenia mrazených jedál. Vďaka novej konštrukcii a skvelej izolácii sú aj energeticky úsporné – patria do energetickej triedy A,“ vysvetľuje Jana Neuszerová, odborníčka značky MORA.

Za pozornosť stojí aj nový, ešte väčší priezor v dvierkach a účinné osvetlenie, ktoré umožňuje dokonalý prehľad o pečení bez nutnosti zbytočne otvárať dvierka a plytvať energiou.

Všetky dobroty, ktoré si dávate vonku aj u vás doma

Multifunkčné rúry majú plynulé nastavenie teploty s presnosťou na jeden stupeň a mimoriadny rozsah od 50 °C do 275 °C. Zvládnete tak všetko od rovnomerného rozmrazovania až po prípravu pravej pizze. Dokonca aj predhrievanie je jedno z najrýchlejších na trhu – dosiahnutie teploty 200 ˚C trvá menej ako 5 minút.

Majú aj špeciálny program pre zdravú alternatívu klasického vyprážania: intenzívne teplovzdušné fritovanie s malým množstvom tuku alebo celkom bez neho, rovnako ako to zvládnu teplovzdušné fritézy. Alebo rozpekanie či pečenie mrazených potravín bez predhrievania rúry. Túto funkciu ponúkajú iba sporáky MORA. 

Extra para

Nové sporáky prinášajú aj možnosť pečenia s pridanou parou pre nadýchané pečivo, sviežu zeleninu a šťavnaté pečienky. „Stačí naliať 2 dcl vody do plytkého zásobníka na spodnej úrovni a spustiť program Extra para. Program využíva špecifický algoritmus pulzného ohrevu, ktorý pomáha rovnomerne uvoľňovať paru počas procesu pečenia,“ dodáva Jana Neuszerová.

Komfort

Ku každodennému pohodliu prispieva aj tlmené zatváranie dvierok rúry. Vďaka špeciálnemu mechanizmu sa ovládajú len jemným potiahnutím bez hlučného zabuchnutia. Potešia aj špeciálne teleskopické rošty z robustného kovu, ktoré sa dajú veľmi ľahko vysunúť aj s pokrmom. Už nikdy sa nebudete musieť zbytočne nakláňať do horúcej rúry, aby ste na konci pečenia napríklad posypali jedlo syrom.

Veľa práce ušetrí program na hydrolytické čistenie vnútorného priestoru Eco Clean aj bez použitia chemických prostriedkov. V spodnej časti sa nachádza praktický úložný priestor – zásuvka na bohaté príslušenstvo.

V závislosti od modelu sa nové sporáky ovládajú pomocou otočných gombíkov s LED panelom, ktorý umožňuje naprogramovať čas pečenia, alebo tradične len pomocou gombíkov. Môžete si vybrať variant z nerezu, v sivej alebo klasickej bielej farbe.

Produktový tip:

Elektrický sporák MORA C8668BX6 so šírkou 60 cm, sklokeramickou varnou platňou a XXL multifunkčnou rúrou s pridanou parou patrí do energeticky úspornej triedy „A“. S mnohými funkciami na moderné varenie a pečenie a objemom rúry 71 l patrí k absolútnej špičke na trhu. Odolná sklokeramická varná platňa má štyri rýchle Hi-Light zóny a jednu dvojitú Duo zónu, ukazovateľ zvyškového tepla, ľahko sa udržiava a vydrží zaťaženie až do 100 kg. Sporák je vybavený multifunkčnou rúrou s 11 funkciami a patentovaným klenutým vnútorným priestorom s novou konštrukciou pre dokonale rovnomerné pečenie. Nové je aj umiestnenie vykurovacích telies so špičkovým výkonom a usporiadanie vetracích otvorov. Rúra má pôsobivý teplotný rozsah 50 °C – 275 °C, dva parné programy, program na prípravu pizze a skvelá je aj možnosť zdravého teplovzdušného fritovania s minimálnym množstvom tuku alebo bez neho. Úplne jedinečný je program na prípravu mrazených jedál alebo rozpekanie mrazeného pečiva bez nutnosti predhrievania rúry. Rúra s výkonnými výhrevnými telesami sa predhreje na 200 ˚C za rekordne krátky čas – menej ako 5 minút. Poteší aj tiché a šetrné zatváranie dvierok rúry alebo teleskopický výsuv na bezpečnú manipuláciu s pripravovaným jedlom. V spodnej časti sporáka sa nachádza praktická odkladacia zásuvka na príslušenstvo, ako je napríklad rošt, plytký plech na pečenie a XXL pekáč s objemom 8 l. O jednoduchú údržbu vnútorného priestoru sa postará ekologická funkcia EcoClean aj bez použitia chemikálií. Praktický je aj digitálny časovač s hodinami. Sporák stojí 499 EUR.

 

 

 

 

Čítané: 102 x