Lepové pasce na myši a potkany

Datum: 12.01.2022

Aké sú výhody lepových pascí na hlodavce, prečo sa ich oplatí zvážiť a aké možnosti pri nich máte na výber?

Lepové pasce na myši a potkany

Poradíme vám, ako možno zakročiť proti myšiam a potkanom v domácnosti rýchlo, účinne a cenovo dostupným spôsobom.

Prečo by ste prítomnosť myší v dome nemali podceniť?

Predovšetkým počas zimných mesiacov musia majitelia rodinných domov často čeliť neželaným votrelcom vo forme myší, potkanov a ďalších hlodavcov. Zďaleka sa to pritom netýka len domov v obciach alebo v blízkosti lesov a polí, ale aj domácností vo väčších mestách. Nízke teploty vzduchu a nedostatok potravy podnecujú hlodavce k hľadaniu útočiska v ľudských obydliach, kde sa chladu nemusia obávať a o potravu tu tiež nemajú núdzu. Problémom výskytu myší a potkanov je pritom nielen ich zanechávanie výkalov, obhrýzanie káblov a nepríjemné zvuky spoza stien. Keďže sa hlodavce veľmi rýchlo rozmnožujú, ak proti nim nezakročíte čo najskôr, čoskoro budete u vás doma čeliť celej myšej alebo potkanej kolónii.

Pri otázke odpudzovania myší a potkanov z domácností pritom máte na výber viaceré možnosti. Zvoliť si tak môžete klasickú kovovú pascu na myši, ultrazvukový elektrický plašič hlodavcov alebo lepové pasce a lepidlá, ktoré sa vyznačujú okamžitým účinkom. Vo väčšine prípadov vám navyše poslúžia nielen v boji proti hlodavcom, ale aj švábom a lezúcemu hmyzu. Veľkou výhodou je navyše ich cenová dostupnosť, keďže sa dajú zakúpiť už za pár eur.

Ktoré lepové pasce si zaslúžia vašu pozornosť?

Jedným z najpredávanejších modelov lepových pascí je Ratimor vo forme kartónovej knihy, ktorej arašidová aróma je pre myši a potkany veľkým lákadlom. Keďže neobsahuje jedy ani žiadne nebezpečné chemické látky, môžete ju bez obáv použiť v pivnici, kuchyni, sklade či inom priestore s obmedzenou možnosťou použitia rodenticídov. Štandardne najvyššiu mieru účinnosti pasce dosiahnete, keď ju umiestnite v blízkosti dier alebo otvorov, o ktorých viete, že nimi myš, respektíve potkan vchádza do miestnosti.  

Vyskúšať môžete tiež papierovú lepovú dosku Mickey Cats, ktorá sa dá zložiť do tvaru písmen L, U alebo O a jej efektívnosť ešte zvýšite vložením orieškov alebo inej pre hlodavcov atraktívnej návnady. Táto doska je naďalej priľnavá aj pri premenlivých teplotách, nie je toxická a používať ju môžete aj opakovane dovtedy, kým disponuje svojim lepivým účinkom.

Praktickou alternatívou je tiež lep BioStop určený na myši, potkany a lezúci hmyz v podobe švábov a mravcov. Tento prípravok sa osvedčil tiež vo vlhkom prostredí, nevydáva žiadny nepríjemný zápach a nie je toxický. V neposlednom rade máte k dispozícii lepidlo na hlodavce a hmyz NoRat vyznačujúce sa odolnosťou voči vode, vlhkosti a vysychaniu.

Čítané: 204 x