Komody z masívu majú stále využitie

Datum: 10.01.2022

Každý z nás si pamätá na nábytok ktorý mali starí rodičia v obývačke. Nemohla tam chýbať kvalitná pohovka, konferenčný stolík, dekorácie ani masívna komoda. Tá ma využitie aj v dnešných moderných domoch.

Komody z masívu majú stále využitie

Keď píšeme o masívnej tak naozaj masívnej. Všetok nábytok bol z prírodného dreva, ktorý v interiéry dotváral akýsi obraz prirodzeného diela. Komody z masívu poskytovali a poskytujú aj teraz nekonečné množstvo úložného priestoru, do ktorého zmestíte oblečenie, hračky, doplnky a sama aj doplnkom je.

Vďaka tomu že masívne drevo je umelecké samo o sebe, komode z neho nevadí byť samej. Vynikne v chodbe, obývačke, predsieni aj spálni. Je veľmi vďačným kusom nábytku, ktorý sa prispôsobí každému prostrediu a interiéru. Navyše, je ľahko kombinovateľná s ďalším nábytkom akými sú vitríny, regály a knižnice.

Komody sa najčastejšie vyrábajú z borovicového, bukového a dubového dreva. Každé jedno z nich je výnimočné svojou vlastnosťou, ktorá presvedčí že nábytok z masívu je najlepším rozhodnutím. Napríklad borovicové drevo je výnimočné pre svoju mäkkosť a ľahké spracovanie, bukové drevo pre svoju trvácnosť a pevnosť a dubové drevo pre odolnosť voči poškodeniu.

O komodu sa starajte zodpovedne

Čo sa týka údržby a čistenia masívnych komôd, je veľmi dôležité starať sa o ne dobre. Nábytok z masívu nikdy neukladajte blízko radiátorov, okien kde preniká veľa svetla a krbu. Drevo sa pôsobením tepla a chladu zväčšuje a zmršťuje, čo môže spôsobiť poškodenie nábytku. Pri čistení masívnej komody nepoužívajte dráždivé chemické prostriedky ani drsné handričky. Stačí, Keď budete nábytok pravidelne utierať jemne vlhkou mäkkou bavlnenou handričkou.

Na drevko.sk si môžete vybrať vysoké a nízke komody z masívu, komody na nožičkách, s dvierkami či zásuvkami, detské komody a mnohé ďalšie. Okrem toho u nás nájdete klasické, moderné, škandinávske či rustikálne komody, ktoré oživia každý interiér. Komoda okrem vnútorného priestoru ponúka aj výstavný priestor na vrchnej doske, na ktorú si môžete poukladať dekoračné kúsky.

Pred kúpou tohto kúsku pouvažujte nad tým, kde komodu umiestnite, koľko priestoru potrebujete a aký máte štýl interiéru do ktorého ju chcete dať.

Čítané: 233 x