Odpudzovač divej zveri do záhrady

Datum: 12.01.2022

Akým spôsobom možno jednoducho a účinne vyhnať divú zver z vašej záhrady bez toho, že by ste zvieratá museli chytiť alebo usmrtiť? Ponúkame vám praktickú alternatívu.  

Odpudzovač divokých zvierat do záhrady

Prečo sú divé zvieratá v záhrade problémom?

Častým problémom vlastníkov záhrad je výskyt neželaných zvieracích návštevníkov, ktorých môže do záhrady prilákať vidina ľahko dostupnej potravy alebo bezpečného útočiska ďaleko od možných predátorov. Škody na pestovaných plodinách či v okrasnej záhrade pritom môžu spôsobiť nielen túlavé psy a mačky, ale aj rôzne druhy hlodavcov, vtákov či dokonca divoká lesná zver, ako je diviak, líška, srnec či jeleň. Pokiaľ navyše zvieratá už raz nájdu prístup do vašej záhrady, je veľmi pravdepodobné, že sa do nej budú vracať opakovane alebo sa v nej dokonca aj usídlia a začnú rozmnožovať, čo je riziko hlavne v prípade myší, potkanov a iných hlodavcov.

Príchod a výskyt divokých zvierat v záhrade by ste preto v ideálnom prípade mali zastaviť čo najskôr, aby ste sa tak neskôr vyhli komplikovanejším, drahším a časovo náročnejším riešeniam. Ak kladenie pascí za účelom chytenia alebo usmrtenia škodnej zveri nepovažujete za dostatočne humánne, vyskúšať môžete aj alternatívne metódy. Jeden z najúčinnejších spôsobov vám ponúka inovatívny solárny odpudzovač zvierat Swissinno s autonómnym dodávaním energie cez batérie AA nabíjateľné prostredníctvom solárneho panela, čo umožňuje nepretržitú prevádzku plašiča.   

Ako  a proti akým zvieratám solárny odpudzovač funguje?

Fungovanie solárneho odpudzovača zvierat zabezpečujú silné ultrazvukové vlny s dosahom v oblasti 100 metrov štvorcových pod polomerom 120 stupňov. Odpudzovač je schopný zvieratá vo svojej blízkosti registrovať automaticky a vyhnať ich z vášho pozemku prostredníctvom ultrazvukových vĺn, ktoré pre divoké zvieratá pôsobia mätúco, avšak nespôsobia im nijaké zranenie. Signál odpudzovača pritom neškodí domácim zvieratám a deti ani dospelí ľudia ho vôbec nevnímajú, a teda človeku nijako neprekáža.

Solárny odpudzovač divej zveri má vskutku všestranné použitie, a tak s jeho pomocou odoženiete z vašej záhrady túlavé mačky a psy, ako aj kuny, lasice, diviaky, líšky, jazvece, králiky, zajace, ježkov, hlodavcov, netopiere, volavky a ďalších škodcov z ríše zvierat. Na rozdiel od jednorazových pascí s krátkou životnosťou sa navyše dá využívať dlhodobo, a to nielen v záhrade, ale aj v blízkosti terasy, altánku alebo garáže.

V prípade záujmu máte k dispozícii tiež solárny ultrazukový odpudzovač zvierat Swissinno Pro, ktorý je vybavený pohybovým senzorom aj LED svetlom a účinný až na ploche 150 metrov štvorcových. Prístroj je schopný vydávať tiež svetelné záblesky a 5 – sekundový akustický alarm, pričom tento akustický režim s výstražným tónom môže navyše do určitej miery poslúžiť aj ako výstraha proti možným zlodejom. Bezproblémové umiestnenie prístroja uľahčuje guľový kĺb a dĺžkovo nastaviteľný zásuvný systém pre pohodlnú montáž na stenu.  

 

Čítané: 604 x