Ako sa zbaviť potkanov?

Datum: 14.01.2022

Vyžeňte potkany z vašej domácnosti rýchlo, efektívne a jednoducho s pomocou tradičných pascí, jedov s kvalitnou účinnou látkou, prípadne ultrazvukových odpudzovačov, ktoré vás zbavia nielen potkanov, ale aj ďalších druhov hlodavcov.

Ako sa zbaviť potkanov

Čím nám potkany škodia a ako proti nim možno bojovať

Jedným z najobávanejších škodcov našich domácností je jednoznačne potkan, ktorý po sebe zanecháva páchnuci trus aj obhryzené predmety a je schopný veľmi rýchlo sa rozmnožovať. Predovšetkým však môžu byť potkany potenciálnymi šíriteľmi vážnych zdravotných ťažkostí, ako sú choroby besnota, žltačka, týfus, salmonelóza a ďalšie nebezpečné ochorenia. Vyhľadávajú hlavne pivničné priestory rodinných domov a sklady, v ktorých je uložené krmivo pre domáce a hospodárske zvieratá. V snahe o likvidáciu potkanov zostáva aj naďalej žiadanou zbraňou pasca na potkany, či už v podobe klasických kovových a drevených pascí, priľnavých lepových pascí, mechanických odchytových pascí alebo elektronickej pasce s vysokým výkonom.

Alternatívne riešenie domáceho problému s potkanmi vám ponúka jed na potkany v podobe požerového obilného zrna, granúl, prípadne pasty s aromatickou zložkou. Jednotlivé jedy obsahujú najčastejšie účinnú látku bromadilion a kým niektoré sú určené špeciálne do uzatvorených priestorov, iné sa dajú použiť tak v interiéri, ako aj v exteriéri. Novinkou v oblasti jedov proti potkanom sú prípravky Generation dostupné ako mäkká návnada či morené zrno. Ich súčasťou je látka Bitrex s unikátnou chemickou štruktúrou, voči ktorej si potkany a iné hlodavce nedokážu vytvoriť genetickú rezistenciu, čo zaručuje vyššiu účinnosť týchto produktov.

Moderné a humánne riešenia na odpudzovanie potkanov

Treba mať na pamäti, že potkany sú inteligentné živočíchy a tak ich chytenie do pasce nemusí byť až také ľahké akoby sa mohlo zdať, respektíve niekedy sa podarí až po opakovaných pokusoch o odchyt. Ak teda hľadáte riešenie s okamžitým  účinkom, spoľahnite sa radšej na profesionálny ultrazvukový odpudzovač potkanov Deramax s preukázanou efektívnosťou nielen proti potkanom, ale aj myšiam, kunám, lasiciam, plchom či piskorom. Ide o zariadenie vysielajúce ultrazvukové signály s meniacim sa kmitočtom a intenzitou, ktoré potkanom a ďalším hlodavcom vadia do tej miery, že sa čo najskôr odsťahujú z priestoru chráneného prístrojom.

Na výber máte elektronický plašič potkanov Deramax Profi s účinnosťou do 500 metrov štvorcových v interiéri a 21 metrov pod uhlom 100 stupňov v extieréri alebo batériovú verziu Deramax Klasik vhodnú do priestorov bez napájania elektrickým prúdom. Oceníte ju teda hlavne v prípade lesných chalúp, chát a dreveníc. Ak zas chcete zabrániť tomu, aby sa potkany, kuny a rôzne drobné hlodavce dostali do vášho motorového vozidla, obytného prívesu alebo poľnohospodárskeho stroja, v tomto prípade stavte na ultrazvukový odpudzovač Deramax Auto.

Čítané: 579 x