Ako sa zbaviť hadov v záhrade?

Datum: 14.01.2022

Ponúkame vám účinný a v praxi overený postup na vypudenie hadov a ďalších plazov z vašej záhrady.

Ako sa zbaviť hadov v záhrade

Jeho základom je ekologický prístroj, ktorý neškodí človeku ani domácim zvieratám a má vysokú výkonnosť tiež v boji proti hlodavcom.

Ako sa zbaviť rôznych plazov na dvore?

Silný až panický strach z hadov patrí popri strachu z výšky a z uzatvorených priestorov k najčastejším fóbiám súčasnosti. Kým niektorí ľudia sa hadov boja, iným pohľad na tieto živočíchy jednoducho nie je príjemný. Avšak aj v prípade, že máte k tomuto druhu plazov relatívne neutrálny postoj, určite nestojíte o výskyt hadov na vlastnom pozemku. Napriek tomu je dôležité mať na pamäti, že všetky druhy hadov žijúce na Slovensku sú chránené zákonom, a teda ich nie je možné usmrtiť ani im inak fyzicky ublížiť. Preto rovno zabudnite na metódy vedúce k usmrteniu alebo chyteniu hadov a dajte prednosť menej násilným a humánnejším riešeniam.

Jeden z najúčinnejších spôsobov zbavenia sa hadov predstavuje na dnešnom trhu odpudzovač – plašič hadov slúžiaci na vypudenie hadov z priestoru, v ktorom nechcete, aby sa hady vyskytovali, či už máme na mysli záhradu, okolie terasy alebo pozemok pri chalupe v lese. Príkladom podobného plašiča je elektronický odpudzovač krtkov a hryzcov Deramax Cvrček, ktorý je efektívny nielen proti hlodavcom, ale aj hadom, jaštericiam a iným plazom. Tajomstvo jeho fungovania spočíva v šírení zvukov a vibrácií na nízkej frekvencii, ktoré sa pôdou dostávajú k škodcom žijúcim na našom pozemku. Hadom a hlodavcom zvuky neškodia, sú však pre nich natoľko rušivé, že dajú prednosť opusteniu priestoru, ktorým sa vibrácie šíria.

Ako odplašiť hady z pozemku?

Čo sa týka dosahu účinnosti prístroja v exteriéri, funguje na ploche v rozsahu do 1000 metrov štvorcových a napájaný je prostredníctvom štvorice alkalických batérií, ktorých životnosť je približne jeden rok. Zvukový a vibračný odpudzovač Deramax Cvrček je výrobkom českého pôvodu so zárukou na obdobie piatich rokov a neškodí ľudom ani domácim či hospodárskym zvieratám žijúcim na pozemku. Jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom vylepšuje dvojitý vodotesný kryt chrániaci zariadenie pred pôsobením vlhkosti, vody aj slnečného žiarenia.

Alternatívne máte tiež možnosť vyskúšať nový vysoko výkonný elektronický odpudzovač – plašič hadov, krtkov a hlodavcov Deramax Dual. Ten pozostáva z dvojice vstavaných elektromagnetických bzučiakov a má dosah až do 1200 metrov štvorcových.  Taktiež sa vyrába v Českej republike a disponuje batériovým napájaním. Hadom, ako aj ďalším záhradným škodcom prekážajú vibrácie, ktoré sa z plašiča šíria pôdou, na druhej strane sú jeho zvuky šíriace sa nad zemou prakticky nepočuteľné a tak si nájde využitie aj v odpočinkových zónach záhrad a parkov.

Čítané: 367 x