Ako sa zbaviť krtka v záhrade

Datum: 18.01.2022

Krtko je nočnou morou mnohých záhradkárov, ktorí sa snažia každoročne nájsť účinný spôsob, ako tohto podzemného votrelca vyhnať zo svojej záhrady.

Ako sa zbaviť krtka v záhrade

Prezradíme vám, na aké zariadenie sa môžete v boji proti krtkom a iným hryzcom spoľahnúť a čím tento prístroj vyniká.

Aké riešenie funguje proti krtkom v záhradách?

Nezbední krtkovia vytváraním svojich podzemných tunelov podrývajú kvetiny a plodiny vysadené v záhrade, obhrýzajú korene rastlín a ich krtince tiež nepridávajú záhradám na kráse. Podobne ako iné druhy hryzcov, aj krt sa dokáže rýchlo rozmnožovať a pokiaľ sa vo vašej záhrade krtej rodine raz zapáči a nájde v nej dostatok potravy v podobe dážďoviek, chrobákov a lariev, len tak ľahko tieto hmyzožravce zo záhrady nedostanete. Keďže krt trávi väčšinu času pod zemou, nedá sa ľahko chytiť do pascí a používanie jedov či chemických látok v boji s krtkom môže vplývať na vysadené ovocie a zeleninu. Zvoľte si preto radšej účinný elektronický odpudzovač krtkov a ďalších hryzcov Deramax Cvrček vyrábaný v Českej republike.

Toto zariadenie produkuje zvuky a vibrácie s nízkou frekvenciou, ktoré sa šíria pôdou, kde začnú čoskoro prekážať nielen krtkom, ale aj hrabošom, piskorom, potkanom, myšiam, krtonôžkam či hadom. Nevítaní škodcovia si krátko po spustení prístroja do prevádzky začnú hľadať cestu z vašej záhrady a opustia plochu minimálne v rozsahu 1000 metrov štvorcových, čo je dosah účinnosti, ktorý vám profesionálny plašič krtkov ponúka. Napájanie produktu zabezpečuje štvorica monočlánkových batérií R20 so životnosťou približne jeden rok. Odpudzovač tak dosahuje vyšší výkon a zároveň je chránený pred pôsobením vlhkosti prostredníctvom vodotesného dvojitého krytu. Okrem výmeny batérií zhruba raz za rok nie je potrebná ďalšia údržba plašiča.   

Zbavte sa krtka ekologicky, humánne a prakticky okamžite

Kým iné riešenia proti krtkom môžu byť škodlivé pre človeka alebo domáce zvieratá, elektronické plašiče ľuďom, psom, mačkám ani iným bežným domácim zvieratám neprekážajú, keďže ich signál sa šíri zeminou a nad zem prenikne len zlomok zvukov, ktorý je pre nás prakticky nepočuteľný. Ak teda hľadáte efektívny a v praxi overený spôsob ako sa zbaviť krtka, stavte na moderné odpudzovače, ktoré sú humánne voči škodcom a berú ohľad na životné prostredie, keďže sa ich použitie nespája s aplikáciou žiadnych chemických látok. Čo sa týka umiestnenia plašiča, je potrebné vložiť ho do pôdy v zvislej polohe, pričom väčšia časť prístroja je situovaná pod zemou a nad zem z neho vytŕča len približne 5 centimetrov. Plusom navyše je taktiež päťročná záručná doba na zariadenie či možnosť zakúpiť náhradné diely a plastový obal v prípade, že dôjde k jeho poškodeniu záhradnou kosačkou.

Čítané: 422 x